Digitális kihívások - Három éven át tartó nemzetközi program indul

Három éven át tartó nemzetközi programot indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, amelyben konzorciumvezetőként vesz részt az intézmény. A cél, hogy olyan módszertanokat dolgozzanak ki, amelyek révén a kar és együttműködő partnerei megfelelnek a digitális oktatás kihívásaink.

Sajtótájékoztatón ismertette a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara a most induló programját. A projekt célja, hogy a járványhelyzet által felgyorsult innovatív oktatási folyamatok beépülhessenek az egészségtudományokkal kapcsolatos tananyagfejlesztésekbe és az oktatásba. A projekt ideje alatt szakmai konferenciákat, workshopokat rendeznek, közös koordinálású e-kurzusokat szerveznek az egyetemi hallgatóknak, a digitális szemléltetés alkalmazásáról animációs rövidfilm készül, valamint a COVID-19-re fókuszáló higiéniai, illetve drog és alkohol prevenciókat is tartanak majd.

Részletek a videóban!