Demokratikus Koalíció: Sokak Magyarországa

Varju László a sajtótájékoztatón azt mondta, a „Sokak Magyarországa” új lehetőségeket kínál az embereknek az oktatásban, a gazdaságpolitikában, az egészségügyben és a helyi önkormányzatok szintjén is azért, hogy tisztességes gazdálkodás jöhessen létre. Varju László kifejtette, az internet 27 százalékos áfáját csökkenteni vagy megszüntetni kell annak érdekében, hogy az egymástól elszakadt családok nyugodtan tarthassák a kapcsolatot. A párt szerint a boltok vasárnapi zárva tartását is fel kell oldani az emberek érdekében, és megszüntetni azt, hogy az oktatásban egyetlen tankönyvet engedélyezzen a kormány.
 
Varju László, a Demokratikus Koalíció alelnöke kifejtette, a párt elfogadott programját nem lezártnak tekinti, hanem inkább ajánlatként, lehetőségként arra, hogy legyen mód a vitára. Hozzátette, azt szeretnék, hogy legyen lehetőség arra, hogy beszéljenek a programról, és arról, mitől lesz jobb ebben az országban élni. Varju László azt mondta, szerintük most keveseknek jó élni Magyarországon. A politikus hozzátette, a „Sokak Magyarországa”, ahogy a program neve is mondja, azok mellett áll, akik az elmúlt hat évnek egyértelműen a vesztesei.