Délutántól újra szürkeség köszönt ránk - Délkelet felől felhősödés kezdődik
Délutántól újra szürkeség köszönt ránk - Délkelet felől felhősödés kezdődik

Reggel mindenhol kisüt a nap, majd délkelet felől felhősödés kezdődik, délutánra az ország nagy részén már borult lesz az ég. A legtöbb napsütés az északi megyékben és a Tiszántúlon várható – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat weboldalán.

Késő délutántól, estétől dél felől nagyon gyenge intenzitású csapadék is érkezik: az Alföldön eső, a Dunántúlon havaseső várható, főként a hegyekben és az Alpokalján vékony hólepel is kialakulhat. Intenzívebb csapadék inkább csak éjszaka lehet.

A Dunántúlon néhol megélénkül a délkeleti szél, keletebbre mérsékelt marad a légmozgás.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +5 fok között alakul. Késő estére -1 és +4 fok közé hűl le mindössze a levegő.