Dávid Mihály szerint ilyen lesz az időjárás az év hátralévő részében!

Dávid Mihály szerint ilyen lesz az időjárás az év hátralévő részében!

Évszakról évszakra nyomon követjük a nyíregyházi vízépítő mérnök, Dávid Mihály időjárás-előrejelzéseit. Ha az év hátralévő részében is bejön a jóslata, akkor idén sem lesz fehér a Karácsony.

 

Dávid Mihály nyíregyházi vízépítő mérnök, az ország legismertebb magánmeteorológusa közel fél évszázada készíti napra lebontott meteorológiai prognózisát, amit szabadalmaztatója után, Dávid-naptárnak hívnak. Módszerének lényege, hogy a Hold járásával hozza kapcsolatba az időjárás-változást. Jóslatait százezrek követik nemcsak itthon, a Kárpát-medencében is. Az utolsó negyedévre nem sok jót ígér.

 

November

Napközben már nem kúszik majd 10 fok fölé a hőmérséklet, és éjszaka is fagyokra lehet számítani, a hónap végén egyre keményebbekre, sőt, leeshet az első hó is.

 

December

A hónap első felében hideg lesz, éjszakai fagyokkal és nappal 0 fok körüli hőmérséklettel. Karácsony környékén azonban erősebb felmelegedés kezdődik, szilveszterkor pedig akár 10 fokra is felmelegedhet a levegő.