Csütörtökön kezd a Szpari - visszatérhetnek a korábbi sérültek

Csütörtökön kezd a Szpari - visszatérhetnek a korábbi sérültek

 Január 3-án kezdi a felkészülést a Nyíregyháza Spartacus. Majdnem teljes kerettel indíthatja az évet Zoran Spisljak, a vezetőedző ugyanis a három korábbi sérültre, Gyurján Bencére, Nagy Tamásra és Gulyás Mátéra is számíthat. Gyurján Bence még a Békéscsaba elleni győztes meccs hajrájában szenvedett komoly térdszalag sérülést amikor ütközött a vendégek kapusával.

Szerencsére nem kellett megműteni, és az ősz végén már a többiekkel tréningezhetett, de pályára lépését nem kockáztatták meg. Nagy Tamás is térdszalag sérüléssel bajlódott, neki meg is kellett operálni a lábát ősszel. Már jól van, így a többiekkel kezdheti a felkészülést, csakúgy mint Gulyás Máté, akit sérv miatt műtöttek meg. Itt is sikeres volt a beavatkozás, így csütörtöktől a többiekkel edzhet a középpályás. Külön foglalkozások várnak viszont Daru Bencére. A támadó hátsó keresztszalagja sérült meg az utolsó edzések egyikén, így ő Darabos Balázs erőnléti trénerrel rehabilitációs edzéseket végez majd. A csapat január 13-ig hazai környezetben készül, majd Törökországba utazik edzőtáborba, ahol öt felkészülési találkozót is játszik, többek között szerb, kazah és román első ligás csapatok ellen is.