Csövek a földbe, készül a közműudvar, építkeznek a befektetők: II. fejlesztési üteménél tart az ipari park bővítése

Jún 24, 2026

Kiépült az alapvető infrastruktúra a Nyíregyházi Déli Ipari Park 640 hektáros, kormányzati támogatással fejlesztett területén az első ütemben tavaly nyárra. Így a most zajló, II. szakasz fókuszában például a víz, szürkevíz és szennyvíz állnak, a további útfejlesztések mellett.

Dr. Podlovics Rolandot, Nyíregyháza Megyei Jogú Város gazdaságfejlesztésért felelős alpolgármesterét arra kértük, foglalja össze a jelenleg zajló építkezések hátterét. Az éppen születő közműudvarnál adott, sok mozgóképpel tarkított hosszabb interjúból az is kiderül: további körforgalmak és kerékpárutak is készülnek a jobb megközelíthetőség érdekében, tervezik a vasúti terminált és a hozzá kapcsolódó fejlesztéseket, több helyszínen zajlanak víziközművel kapcsolatos rekonstrukciók, és továbbra is kiemelt fontosságú a környezetvédelmi monitoring rendszer megvalósítása. A cél sem változott: munkahelyteremtő világcégek fogadása a biztonságos jövőképért a közgyűlés által elfogadott Befektetésösztönzési Stratégia szellemében.

 

Előző hír
Dr. Kása Brigittát az ÖDOSZ szakmai tanácsának elnökévé választották
Következő hír
Korpa Tamás kapja idén a Ratkó József-díjat

Kapcsolódó híreink