Dr. Kása Brigittát az ÖDOSZ szakmai tanácsának elnökévé választották
Több mint 30 éve dolgozik a közigazgatásban dr. Kása Brigitta, akit most jelentős szakmai elismerés ért. Nyíregyháza Megyei Jogú Város aljegyzőjét, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete (MKKSZ) nyíregyházi alapszervezetének elnökét az Önkormányzati Dolgozók Országos Szakmai Tanácsának elnökévé választották.
Az új elnökkel készített beszélgetésből többek között az is kiderül, milyen szerepe lehet manapság a szakszervezeteknek, hogyan képviselik a munkavállalói érdekeket a szolgáltatások, az élet- és munkakörülmények javítása érdekében. A megválasztott elnök kifejtette, kifejezetten jó partneri viszonyt ápolnak a nyíregyházi városvezetéssel, így másokhoz képest sokkal eredményesebbek a „bérharcban”, a köztisztviselői illetményalap vonatkozásban. Dr. Kása Brigitta kifejtette, Nyíregyházán tisztességes béreket kapnak a polgármesteri hivatalban dolgozók. Elhangzott egy másik egyedi, városunkra jellemző gyakorlat: eszerint július 1-e, a köztisztviselők napja – szemben az országos trenddel – munkaszüneti nap lesz számukra, szintén az együttműködés jegyében.


