Csata két és fél órán át - legyőzte az Újpestet a Fatum Nyíregyháza

Csata két és fél órán át - legyőzte az Újpestet a Fatum Nyíregyháza

 Kis ünnepséggel kezdődött a Fatum Nyíregyháza - UTE női röplabda bajnoki. Előbb a Nyíregyháza Spartacus labdarúgó együttese köszöntötte a lányokat, majd a Tibi a hegyről zenekar és Csernák Tibor zenész egy dobbal ajándékozta meg a szurkolókat.

Végül felkerült a kupagyőzelmet jelző zászló a Continental Aréna falára. 

Az ünnepléshez az újpestiek nem szerettek volna hozzájárulni, így nagy csatára késztették a mieinket az első perctől. És ez így ment két és fél órán át! Előbb hátrányból fordítva nyerte az első szettet a Nyíregyháza, majd a lilák örülhettek a második játszma végén. Szokatlanul sok volt a hiba a Fatum játékában, Tatjana Maticra pedig sérülés miatt nem számíthatott Hollósy László vezetőedző. Aztán a harmadik szett végén egy nyitásra mégis beküldte Maticot a tréner, a játékos pedig egy ásszal játszmagyőzelemhez juttatta együttesét.

A negyedik felvonásban  22-20-ra is vezettek a mieink, Brisebois volt ekkor elemében, de aztán fordított az UTE, így jöhetett a döntő szett. Itt a térfélcsere után robbantott a Nyíregyháza és végül megnyerte a találkozót. 

Fatum Nyíregyháza - UTE 3-2 (23, -20, 22, -23, 10)

Nyíregyháza: Brisebois, G. Francesco, White, Mayfield, Kalicanin, Varga 

Csere: Tóth (liberó), Szabó, Matic 

vezetőedző: Hollósy László

Dankó László

Fotó:Trifonov Éva