Csak egy pont hiányzott
Minimális különbséggel maradt alul a Marso Nyíregyháza Jászberényben.

Joggal pályázhat a bajnokság legpechesebb csapata címre a Marso Nyíregyháza. A férfi kosarasok sokadszor veszítenek a hajrában, elég csak a MAFC elleni többszöri hosszabbításos meccsre, vagy a legutóbbi, Szeged elleni találkozóra gondolni. Jászberényben sem változott a helyzet, végig nagy csatát vívtak a mieink, és az első negyed után vezettek. Később ugyan egyenlített a Jászberény, de 90–91-nél az utolsó percekben ismét a nyíregyháziak álltak jobban. Innen fordított a Jászberény, és 101–100 után ugyan rossz volt a dobásuk, de leszedték a lepattanót, így már nem maradt ideje az egyenlítésre a cápáknak. A vereség azt jelenti, hogy a berényiek lépéselőnybe kerültek, és mivel a két gárda egymás ellen vívja a play outot a bennmaradásért, jelen állás szerint Jászberényben kezdődik majd a párharc.

JP-TOP COP Jászberényi KSE–MARSO Nyíregyháza 101–100 (24–29, 27–18, 34–29, 16–24)