Csak az ország egyik felének kell tartania a havazástól
Csak az ország egyik felének kell tartania a havazástól

Felhős, hideg időnk lesz délen havazással – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat weboldalán.

Reggeltől a zúzmarás köd lassú zsugorodásnak indul, illetve egy része rétegfelhőzetté alakul át, ennek következtében nagyrészt javulhatnak a látási viszonyok. Napközben a déli, délnyugati országrészben havazás kezdődik. A vasárnap éjfélig lehulló hó mennyisége síkvidéken legtöbb helyen lepel két centiméter között valószínű, de helyenként elérheti a három-négy centimétert, emellett elsősorban a Mecsek magasabb helyein, valamint Baranya megye déli vidékein esetleg az öt centimétert is meghaladhatja.

Tartósabb napsütésre északkeleten van esély.

A mérsékelt északi, északkeleti szelet néhol egy-egy élénkebb lökés is kísérheti.

A legmagasabb nappali hőmérséklet -2, +2 fok között valószínű. Késő este 0, -4 fok közé hűl le a levegő.