Churchill és Garbo véletlen találkozása a Móricz Zsigmond Színház Nagyszínpadán

Churchill szerepét Hegedűs D. Géza alakítja, Greta Garbot Nagy-Kálózy Eszter formálja meg. A Churchill és Garbo című színjátékot 2024. május 18-án, szombaton 19 órától tekinthetik meg bérletszünetben a Nagyszínpadon, a Rózsavölgyi Szalon előadásában. A darab igaz történeten alapszik, melyben feltűnnek erős, hatalmas személyiségek, legendák – egészen emberi közelségben: Winston Churchill és Greta Garbo véletlenül találkoznak, és hajóútjuk során a kölcsönös csodálat felszínét feltépve mélyen emberi vallomásokig jutnak el saját magukról.

Isabelle Le Nouvel
Churchill és Garbo
A vén oroszlán és a titokzatos szfinx
Színjáték
Rózsavölgyi Szalon előadása
Winston Churchill: Hegedűs D. Géza
Greta Garbo: Nagy-Kálózy Eszter
Nick: Csiby Gergely

A történet kiindulása valós. Monte-Carlo, 1959 júliusa. Egy Christina nevű luxusjacht horgonyoz a kikötőben. Tulajdonosa Aristoteles Onassis görög milliárdos. Onnan irányítja az üzleteit, ott látja vendégül a világ vezető politikusait, mágnásait, művészeit. A jacht Onassis privát szigetére tart, a Scorpiosra. Az egyik idős utas különösen imádja a tengert. Valamikor a brit Admiralitás Első Lordja volt. Majd háromszor is miniszterelnök. Egyik híres beszédében „vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket” ígért. Ő Sir Winston Churchill. Miután segített megmenteni a világot, 1955-ben visszavonult. Kissé depressziós. Whiskyzik és szivarozik. És fest. Magányába sétál be Greta Garbo, aki 1941 óta nem forgat. „Krisztina királynő” – fogadja őt Churchill utalva a svéd sztár zseniális szerepére. „A szabad világ megmentője” – szól a viszontüdvözlés. Útjuk során a kölcsönös csodálat felszínét feltépve mélyen emberi vallomásokig jutnak el saját magukról. Szenvedélyes és szeretetteljes beszélgetések két nehéz ember között, akik az életük egy adott közös pontján a legközelebb kerülnek egymáshoz. Életük, választásaik ellentétesek – például Churchill mindig vágyott a dicsőségre, Garbo könnyen lemondott róla –, de azért mindkettejük számára kérdés: mit csináljanak a fennmaradó idővel? Párbeszédükbe olykor bekapcsolódik Churchill titkára, rajta keresztül eljut hozzánk a jacht legendás „édes élete”, követhetjük, mi történik a hajón Maria Callas operadívával.

Szcenikus: Enyvvári Péter
Jelmeztervező: Szakács Györgyi
Dramaturg: Vörös Róbert
Fordító: Tótfalusi Ágnes
Rendező: Hegedűs D. Géza

Az előadást 12 éven felüli nézőinknek ajánljuk!
Az előadás hossza: 90 perc szünet nélkül

Isabelle LE NOUVEL örököseinek engedélyét az SACD és a Hofra Kft. közvetítette.

Az előadás időpontja:
2024. május 18. szombat 19.00
Móricz Zsigmond Színház Nagyszínpad

Online videóajánlónk elérhető itt

Jegyek elérhetőek online itt

vagy személyesen:

Móricz Zsigmond Színház Jegyiroda (Nyíregyháza, Színház u. 2.)

Telefon: + 36 42 507 006 +36 30/303-2875 +36 20/233-2926

E-mail: szervezes@moriczszinhaz.hu