Chilei center a Cápáknál - Új légióst igazolt a Hübner Nyíregyháza BS

Manuel „Manny" Suárez az ötödik légiósa a férfi kosárlabda csapatnak. A 27 éves, 208 centis játékos 2018-ban a Creighton egyetemen végzett, profi pályafutását a chilei CD Las Ánimasnál kezdte meg, az előző idényben a spanyol alsóbb osztályú LEB Silver ligában az Iraurgi SB-t erősítette. Manny aktív chilei válogatott, pályára lépett a világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében is, tavaly novemberben az argentinok ellen kiemelkedően játszott, 21 pontot és 9 lepattanót jegyzett.

– Az egyetemen húzóember volt, majd utolsó évében egy erősebb egyetemre ment kiegészítő embernek. Okosan játszik, jól passzol, van kinti dobása is és oda tud állni védekezésben. Harcos játékos, aki megküzd a lepattanókért, épp abban erős, amiben jelenleg gyengébbek vagyunk. A chilei válogatott színeiben korrekt teljesítményt nyújtott világbajnoki selejtezőn is, összességében olyanokat mutatott, amikkel segíthet a csapatnak – mondta az új játékosról Pethő Ákos vezetőedző.

Manny hétfőn érkezett meg Nyíregyházára, s fokozatosan bekapcsolódik a csapat munkájába.