Cantemus bérlet - izgalmas előadás várható

Maria D'Avalos Itália egyik legnemesebb és leghatalmasabb családjához tartozott. 1562-ben Nápolyban született. Mindössze tizenhárom éves volt, amikor először férjhez ment Federico Caraffa herceghez. Ebből a kapcsolatból két gyermek született: Ferdinando és Beatrice, akik gyerekkorukban hunytak el. 1581 -ben megözvegyült, majd feleségül ment egy szicíliai nemesi család legidősebb tagjához, Alfonso Gioienihez. A házasságkötésre 1583-ban került sor, új férje azonban két év múlva meghalt. A Nápolyban rendkívüli szépségéről ismert Mária huszonnégy éves volt amikor Gesualdo felesége lett. Venosa hercege fiatalabb volt nála. Választását elsősorban Mária “termékenysége” indokolta, mivel az asszonynak korábban már születtek gyermekei. A házasság mindössze négy évig tartott. A herceg ugyanis 1590 őszén, vadászatból váratlanul hazatérve, nejét félreérthetetlen helyzetben, a hitvesi ágyban találta a fess Fabrizio Caraffával. Gesualdo szerelmi felindulásból ott helyben felkoncolta mindkettejüket.
Ez a reneszánsz dráma Szabó Soma és Szabó Sebestyén rendezésében elevenedik meg ötvözve a prózát és a késő reneszánsz kóruszenét a Cantemus bérlet keretei belül. Szabó Soma volt a Szieszta vendége.