Büntetőkkel jutott tovább a Szpari a MOL Magyar Kupában
Fotó: Dankó László

Tiszaújvárosban lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus Magyar Kupa találkozón. Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (1-0) büntetőkkel 4-6

Tiszaújváros 400 néző

Jv: Jakab Árpád (Vígh-Tarsonyi Gergő, Belicza Bence Péter)

Tiszaújváros: Csúri - Tóth B.( Garda 86.), Farkas M., Géringer, Lőrincz, Papp F., Varjas (Vajda 76.), Nagy D.( Erős 60.), Ivánka, Valkay, Oláh B. (Vitelki 76.)

vezetőedző: Vitelki Zoltán

Nyíregyháza: Bese - Alaxai (Németh 81.), Baki, Rjasko, Farkas B., Toma, Nagy B.(Tamás 111.), Vass P.(Sigér 93.), Géresi (Pataki 63.), Herjeczki(Gresó a szünetben), Myke Ramos (Cseh 63.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

3. perc Nagy B. beadása után Farkas B. elől mentettek a védők.

8. perc Herjeczki 28 méteres szabadrúgása után csúsztatták ki a labdát a hazaiak. A szöglet után tisztázott a Tiszaújváros.

14. perc A Nyíregyháza birtokolja többet a labdát, de nagy helyzetet még nem sikerült kialakítani. A hazai csapat zömében védekezik.

18. perc Első támadásából megszerezte a vezetést a Tiszaújváros, Tóth Borisz lőtt jobbal 16 méterről a jobb alsó sarokba, 1-0.

22. perc Farkas B. kapott sárga lapot.

28. perc Egyenlítési lehetőség, Farkas B. beadása után Myke fejelt középen, a labda a jobb kapufát is érintve ment mellé.

33. perc Vass P. lőtt mellé 20 méterről.

35. perc Herjeczki csavart mellé egy szabadrúgást a 16-os sarkáról. Ivánka sárgát kapott előtte miután megrúgta Géresit.

36. perc Myke lőtt az oldalhálóba egy beadás után.

40. perc Vass P. lőtt 27 méterről, kiütötte a labdát a hazai kapus. A szöglet után Myke mellre vette a labdát, majd fölé ollózott.

45. perc Újabb Myke helyzet, Nagy B. beadása után fejelt mellé.

Vége az első félidőnek, vezet a Tiszaújváros.

47. perc Géresi lövésével indult a második félidő, fogta a labdát Csúri.

48. perc Gresó passzolt Mykehoz, mentettek előle a védők a 16-oson belül.

50. perc Toma kapott sárga lapot.

55. perc Géresi belőtt labdájánál kivetődve hárított a kapus az ötösnél.

56. perc Géresi indult el a jobb oldalon, majd centikkel lőtt mellé.

57. perc Tóth indult el középen, lövése után Bese védett.

59. perc Szép Szpari támadás után Toma lőtt 18 méterről centikkel mellé.

63. perc Alaxai kapott sárga lapot.

66. perc Valkay is sárgát kapott.

67. perc Pataki fejelt fölé egy szabadrúgás után 10 méterről.

71. perc Oláh B. kapott sárgát.

72. perc Gresó szabadrúgása után Rjasko fejelt fölé az ötös sarkáról.

73. perc Pataki indult egy indításra, Csúri pedig elütötte, büntető! A 11-est Gresó Mátyás végezte el, de megfogta a kapus.

80. perc Kapufa! Egy beadás utén Farkas Bendegúz a felső lécet találta el.

81. perc Újabb kapufa! Egy szöglet után Baki csúsztatása után a kapufáról visszapattant a labda, a frissen beállt Németh első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, de fejesét megfogta a kapus.

87. perc GÓÓÓÓÓL! Gresó Mátyás lendületesen indult a jobb oldalon, majd pontos beadása után Pataki Bence lőtt a kapuba, 1-1!

90. perc 6 perc a ráadás.

90+3. perc Gresó szabadrúgása a sorfalról pattant vissza.

90+5. perc Nagy helyzet, Gresó passza után Németh lőtt egy szép csel után mellé.

Vége a rendes játékidőnek, 2x15 perc hosszabbítás jön.

92. perc Hazai lövéssel indult a ráadás, Bese védett.

97. perc Gresó lőtt fölé 30 méterről.

102. perc Papp kapott sárga lapot.

Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc Gresó lőtt balról, védett a kapus a rövid saroknál.

110. perc Egy szöglet után Németh lövését blokkolták, majd Pataki lövését fogta a kapus.

111. perc Lőrincz kapott sárgát.

113. perc Erős került helyzetbe a kaputól 10 méterre, de sikerült blokkolni a lövését.

120. perc Előbb Pataki lövése vágódott le, majd Cseh lőtt fölé.

121. perc Tomát buktatta Géringer, sárga lap. A 25 méteres szabadrúgást Rjasko végezte el, de fölé csavart.

Vége a hosszabbításnak, büntetők döntenek.

Baki rúgta az első büntetőt, bent van. 1-2

Farkas M. is belőtte. 2-2

Toma is belőtte, 2-3.

Ivánka következett, a felső lécet találta el.

Rjasko a felső sarokba bombázott, 2-4.

Vajda következett, és a jobb alsóba gurított, 3-4.

Németh biztosan belőtte, 3-5.

Papp a felső lécre lőtte, de bepattant a labda, 4-5.