Budapest bajnokság - Szurovcsják Ivett duplázott a fővárosban

Újra megtelt a Duna Aréna úszókkal, hiszen a Budapest Bajnokságon mérettethették meg magukat az úszók, ami az utolsó nagy hazai felnőtt korosztályos verseny volt és egyben fontos állomás a felkészülésben az augusztusi EB előtt.

Az első nap máris nyíregyházi éremmel zárult. Szurovcsják Ivett 100 m mellen ezüstérmes lett Sztankovics Anna mögött.
A fiúknál Valent Gergő új egyéni csúccsal a „B” döntő 3. helyén zárt. A nap végén az is sikerült, ami a magyar bajnokságon nem,a 4x100 m MIX gyorsváltóban is döntőt úszott a csapat és 8. helyezést ért el.

A harmadik nap nem hozott érmeket, de három versenyző is „A” döntőzött 200 m mellen Szurovcsják Ivett és Molnár Laura, míg 200 m háton Valent Gergő. A nap végére a két ötödik és egy nyolcadik hely mellett a 4x100 m MIX vegyes váltó hozta a legjobb helyezést, egy negyediket.

A negyedik nap a sprintszámoké volt és hogy meglegyen az alaphang 50 mellen Sztankovics Anna délelőtt egy bődületes országos csúccsal kezdett, második idővel Ivett került a délutáni döntőbe. A férfiaknál Valent Gergő új egyéni csúccsal „B” döntőt úszhatott és kilencedik lett. A döntőben a délelőtti időt fél másodperccel megjavítva Szurovcsják Ivett a dobogó második fokára állhatott fel az EB résztvevő Sztankovics Anna mögött.

A következő nagy verseny a héten az utánpótlásra vár, Győrben. A hagyományossá vált delfin bajnokságot július 6-7-én rendezik.