Bronzérem a bajnokságon - Dorogon léptek szőnyegre a nyíregyházi birkózók

Bronzérem a bajnokságon - Dorogon léptek szőnyegre a nyíregyházi birkózók

Az Országos Bajnokságot Dorogon rendezték a Diák I-es korosztálynak a szabadfogású birkózásban. Megyénket a Nyírsport SE három versenyzője képviselte: Jeles Antal 58Kg-ban, Csabai Marcell 69 Kg-ban és Bacskai Norbert 76 Kg-ban. A 230 bemérlegelt versenyzővel induló versenyen -amit megtisztelt jelenlétével Bacsa Péter a Magyar Birkózó Szövetség alelnöke és Komáromi Tibor háromszoros világbajnok, Olimpiai Ezüstérmes birkózó, a Magyar Birkózó Szövetség Elnökségi tagja - Antinak volt a legszerencsétlenebb sorsolása , hiszen a 16-os táblára jutásért is birkóznia kellett. Bár az első akadályt sikeresen vette,a nyolcaddöntőben a későbbi bajnok ellen vereséget szenvedett. Norbi sem jutott tovább a nyolcaddöntőnél , ám a vigaszágon derekasan helyt állt. Csabai Marci ezzel szemben a negyeddöntőig menetelt, ahol a bronz mérkőzésen aratott diadalt, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

Diák I OB eredmények:

69 Kg Csabai Marcell 3.hely (Nyírsport SE)