Bringásokkal telt meg a város
Fotó: Trifonov Éva

Kerékpárosok népesítették be Nyíregyházát szombaton, idén is megrendezték a Bringavárost. A megyeszékhely több pontján lehetett regisztrálni, és 18 előre kijelölt pontot lehetett felkeresni. Aki mindegyikhez eltekert, 45-50 km-t teljesített a nap során. Az egyes városrészeken különböző programokkal készültek, volt ahol lapcsánka, volt ahol csúszda várta a résztvevőket. A Kossuth téren volt vitaminmérés, szerencsekerék, görgős kerékpározás, selfie box, kerékpár szépségverseny, és itt lehetett átvenni az ajándékokat is, melyek 11, 15 és 18 pont felkeresése után jártak. Az indulók egy egyedi repoharat is kaptak, mely az eseményre készült.

A városrészek egyben versenyeztek is, a legaktívabb a belváros volt, ahol közel ötszázan neveztek. Az iskolák közötti versenyt a Móricz Kertvárosi Tagintézménye nyerte az Arany és a Móra előtt. Összesen több mint 1500-an vettek részt, akik közül nagyon sokan minden pecsétet begyűjtöttek a menetlevelükre. Az esemény fő célja a kerékpáros közlekedés, és a mozgás népszerűsítése volt. 

Kapcsolódó galéria

Bringaváros 2023