Bravúros pontszerzés tíz emberrel, idegenben

Ajkán lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A mieinknél a csapatkapitány Papucsek Barna ezúttal eltiltás miatt nem játszhatott. Továbbra is hiányzott Gresó Mátyás is, Szokol Zsolt viszont újra kezdő volt.

Ajka - Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-0)

Ajka 300 néző

Jv: Bana Gergely(Máyer Gábor, Kulman Tamás)

Ajka: Horváth - Vogyicska(Csizmadia 64.), Présinger, Gaál(Sejben 64.), Heffler, Görgényi(Kenderes 64.), Tóth, Vizler(Lehoczky 64.), Tar, Szűcs, Szarka

vezetőedző: Kis Károly

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Debreceni, Márkus, Sigér(Banyoi 84.), Vass P.(Godwords 87.), Zamostny, Kovács Á.(Pócsik 65.) Novák

vezetőedző: Feczkó Tamás

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

3. perc Vizler veszélyes beadása után sikerült tisztázni középen.

5. perc Hazai szöglet után Szarka elől mentettek a mieink.

12. perc Egy kontra után Sigér indította volna Kovácsot a bal oldalon, de az utolsó pillanatban belelépett a passzba egy hazai játékos.

19. perc Vizler lövését fogta biztosan Fejér.

24. perc Márkus lőtt 30 méterről mellé.

25.perc Novák beadásáról maradt le középen Kovács.

30.perc Novák lőtt fordulásból a 16-os sarkáról, védett a hazai kapus.

31.perc Zamostny lőtt szép cselek után 18 méterről alig mellé.

33.perc Novák kapott sárga lapot lerántásért.  A szabadrúgás után Görgényi lőtt fölé középről.

35. perc Vass P. beadása után Novák fejelt, Horváth óriási bravúrral védett.

36.perc Ismét Horváth, ezúttal Vass lövését ütötte ki.

42. perc Tar kapott sárga lapot, Novákot könyökölte le.

44. perc Gaál lépett ki, Jánvári szabálytalankodott a 16-osnál, a játékvezető kiállította. A szabadrúgást Gaál a sorfalba lőtte.

Vége az első félidőnek, mely nem hozott gólt.

52. perc Vass szabadrúgása után Gengeliczki fejelt, hárított Horváth.

62.perc Novák indulhatott meg középen, de Vogyicska végül szerelte.

71. perc Csizmadiát szerelte az utolsó pillanatban Szokol.

73. perc Egy beadás után Tóth lőtt fölé.

74. perc Szpari szöglet után Pócsik lőtt kapásból, de Hefflert találta el.

75. perc Kenderes kapott sárgát.

77.perc Novák indult el két jó csellel, Heffler buktatta, de megúszta a hazai védő sárgával. A reklamáló Feczkó Tamás kapott sárga lapot.

79. perc Vezet az Ajka. Egy középre ívelt szabadrúgás után Csizmadia kotorta a labdát a kapuba, 1-0.

92. perc GÓÓÓL! Egyenlített az emberhátrányban játszó Szpari. Banyoi beadása után Novák tette tovább a labdát, melyre Pócsik Botond érkezett, kicselezte a kapust, és a hálóba passzolt, 1-1.

Vége a mérkőzésnek, a Szpari megérdemelten szerzett pontot idegenben.