Bővül a múzeum kiállítótere

Bővül a múzeum kiállítótere

Még a 90-es években kapta meg a megyei önkormányzat, majd a múzeum a mellette lévő hat lakásos háztömböt. A hasznosítása során a földszinten már kialakítottak egy retro lakást a 70-es évek divatja szerint, máshol két raktár van. A második emeleti 160 négyzetméteres lakásban pedig most több mint 82 millió forintos uniós pályázat segítségével egy úgynevezett tantárgyraktárat alakítanak ki. Dr. Bene János, a Jósa András Múzeum igazgatója elmondta, úgy gondolták, a raktárban lévő tárgyaikat mutatják meg a látogatóknak úgy, hogy tudják kapcsolni az általános iskolai oktatáshoz. Ezért a megye és a város történeti, néprajzi és képzőművészeti emlékeit tematikusan rendezik be a raktárba.

Az új bemutatóhelyen lesz egy óvodás kuckó, ahol egyszerre 20 gyerek ismerkedhet meg a régmúlt történeteivel, rajzolhatnak, gyurmázhatnak. Az iskolás terembe egy 30 fős osztályt tudnak majd fogadni, és interaktív tábla segítségével honismereti, néprajzi órákat tarthatnak. A három nagy raktár közül az egyikben a megyéhez köthető képzőművészeti alkotások kapnak helyet, egy másikban a helytörténeti tárgyakat állítják ki a raktáron lévő várostörténeti emlékekből. A harmadik teremben pedig egy igazi Krúdy-kiállítást rendeznek be a kor bútoraival, személyes tárgyaival, nem titkoltan szalon jelleggel. A Jósa András Múzeum új tantárgyraktára februártól várja majd a nagyközönséget.

Szoboszlai Tibor