BL meccs Nyíregyházán - közel állt a meglepetéshez a Kazincbarcika

BL meccs Nyíregyházán - közel állt a meglepetéshez a Kazincbarcika

 Sporttörténelmi mérkőzést vívott a Kazincbarcika férfi röplabdacsapata, mert magyar férfi klubcsapat még soha nem indult el a legrangosabb európai sorozatban, a Bajnokok Ligájában. A görög PAOK Szaloniki elleni első összecsapást Nyíregyházán rendezték, a két és fél órás gigászi csatát 3-2-re az esélyesebb görögök nyerték. A döntő játszámában 13-13 után a Szaloniki szerzett két pontot, ezzel nyert.

VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–PAOK THESSZALONIKI (görög) 2:3 (–18, 25, 28, –19, –13)

Kazincbarcika: PÁEZ 2, NÉMETH SZ. 18, Juhász P. 10, Szabó D. 18, Blázsovics 14, BANAI 18. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Toronyai, Milev 2, Macko. Edző: Marek Kardos

PAOK: Shafranovich 14, I. MÁRQUEZ 11, CURITSZ 26, Gkortszaniuk 17, TAKURIDISZ 15, Filippov 3. Csere: Konsztantinidisz (liberó), Okolics 6, Gatszisz, Butosz, Efraimidisz. Edző: Sergiu Stancu

Marek Kardos vezetőedző Kazincbarcika: – Kicsit szomorú vagyok a vereség miatt, de a teljesítményünk nagyon rendben volt, jobban ment, mint a Pénzügyőr elleni bajnokin. Két hibával többet követtünk el az ötödik szettben, nem éltünk két eséllyel, és olyan tapasztalt csapat ellen, mint a PAOK, ez nem fér bele. Büszke vagyok a csapatra és a szurkolókra is, akik elutaztak is Kazincbarcikáról. Görögországban teher nélkül játszunk majd.

Fotó: vrck.hu/Muzslay Péter