Bizonyítottak a bajnok otthonában - szoros meccsen kapott ki a Kölcsey

Bizonyítottak a bajnok otthonában - szoros meccsen kapott ki a Kölcsey

Füzesabony-Kölcsey DSE 32-27 (19-17) 

Füzesabony, 150 néző, v.: Orosz, Somodi. 

Kölcsey DSE: Torkos-Gyuró 1, Hrabina 11/4, Silye 1, Tóth G. 1, Katona K. 4, Hruska 8. Csere: Varga F. (kapus), Kelemen 1, Gyimesi, Varga D., Koós, Katona B., Juhász. Edző: Hadobás István. 

Kiállítások: 4, illetve 0 perc.

Hétméteresek: 7/5, illetve 4/4. 

A bajnokságot toronymagasan vezető csapat otthonában kitett magáért a Kölcsey! A nyíregyházi kézilabdások számára fontos győztesen megvívott ifi meccs fáradalmaival a lábakban léptek pályára a Hadobás tanítványok és derekasan helytálltak. Az első negyedóra kivételével végig teljesen egyenrangú partnerei voltak a hazaiaknak, akik teljes erőbedobással játszottak, ugyanis ezzel a győzelemmel biztosíthatták be bajnoki aranyukat. A remek színvonalú találkozón taktikusan játszottak a nyíregyháziak, folytatva mostanában nyújtott jó játékukat és a második játékrész közepére ledolgozva hátrányukat, ráijesztettek a bajnokesélyesre, akik végeredményben otthon tartották a nélkülözhetetlen pontokat. Csapatunk minden tagja dicséretet érdemel, de különösen kiemelkedett Hrabina és Hruska gólerős játéka, illetve Gyúró, Katona K., Tóth és Silye teljesítménye, míg a kapuban a Torkos-Varga duó produkált szép dolgokat. A már említett ifi meccsen végig vezetve, biztosan nyert a Kölcsey és győzelmével továbbra is vezeti a tabellát, bár véráldozattal, mert egyik legjobbja Katona Beáta komoly térdsérülést szenvedett.