Biciklizzünk körültekintően

Biciklizzünk körültekintően

A zebra a gyalogosoké! – áll a közleményben. Az ismerős mondatban az is benne van, hogy a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt a kerékpárról le kell szállni, és át kell tolni a zebrán. – Erre Nyíregyházán több tábla is felhívja a biciklisek figyelmét.
A szabály alól csak az az eset lehet kivétel, ha az úttesten a kijelölt gyalogos-átkelőhellyel párhuzamosan sárga színű szaggatott vonal jelzi a kerékpárút átvezetését és nincs kihelyezve a kerékpárosok részére elsőbbséget szabályozó jelzőtábla, illetve, ha a gyalogosoknak szóló jelzőlámpa mellett kerékpárt mutató lámpa is van. Természetesen a kerékpárosnak ebben az esetben is kellő körültekintéssel szabad csak átkelni az úttesten, nemcsak a kanyarodó autóforgalmat, de a gyalogosokat is figyelve.