Bicaj-ricsaj döntő Nyíregyházán

Bicaj-ricsaj döntő Nyíregyházán

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Baleset-megelőzési Bizottság június 13–14-én Nyíregyházán, a Kis Vakond Gyermektáborban rendezte meg a Bicaj-ricsaj közlekedési csapatverseny országos döntőjét. A kétnapos versenyen az egész ország területéről 32 általános iskolai tanuló vett részt. A megmérettetés célja a gyerekek közlekedésbiztonságának fokozása, közlekedési ismeretük bővítése, valamint kerékpáros ügyességi tudásuk fejlesztése volt. A teljesítendő feladatok között elméleti és gyakorlati versenyszámok szerepeltek, illetve a játékos, szórakoztató feladatok is a megmérettetés részét képezték. Az első három helyezést elért csapat tagjai éremben, oklevélben, serlegben és nyereménytárgyakban részesültek.

 

I. helyezett csapat:

Huszárok csapata (Debrecen)

Géczi Kornél, Hajdó Hanna, Kerekes Lőrinc, Pozsga János

Felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona Emma

 

II. helyezett csapat:

Neoncsíkos-Vizizsiráfok (Nyírlugos)

Piczil Fruzsina, Oláh Szandra, Oláh Patrik, Sinka Dávid

Felkészítő tanár: Páka Krisztina

 

III. helyezett csapat:

Tekergők 2.0 (Diósgyőr)

Tigyi Zsuzsanna, Simon Benedek, Tóth Tamara, Orosz Csaba

Felkészítő tanár: Kónya György

A döntőről oldalunkon korábban beszámoltunk, tudósításunkat itt olvashatja.

police.hu