Bicaj-ricsaj csapatverseny Nyíregyházán

Bicaj-ricsaj csapatverseny Nyíregyházán

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Baleset-megelőzési Bizottság 2016. május 19-20-án Nyíregyházán, a Kis Vakond Gyermektáborban rendezte meg a Bicaj-ricsaj közlekedési csapatverseny országos döntőjét. A kétnapos versenyen az egész ország területéről 32 általános iskolai tanuló vett részt. A megmérettetés célja a gyerekek közlekedésbiztonságának fokozása, közlekedési ismeretük bővítése, valamint kerékpáros ügyességi tudásuk fejlesztése volt. A teljesítendő feladatok között elméleti és gyakorlati versenyszámok szerepeltek, illetve természetesen a játékos, szórakoztató feladatok is a megmérettetés részét képezték. Az első három helyezést elért csapat tagjai éremben, oklevélben, serlegben és nyereménytárgyakban részesültek.


I. helyezett csapat:

Csillámpónik csapata (Kiskunfélegyháza)

Ladányi Anna, Ottó Dorina, Csányi Gábor, Papp Martin

Felkészítő tanár: Fekete Imre


II. helyezett csapat:

KRESZ Huszárok csapata (Debrecen)

Kerekes Lőrinc, Kerekes Konrád, Pozsga János, Szabó Ábrahám

Felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona Emma


III. helyezett csapat:

Neoncsíkos Vízizsiráfok csapata (Nyírlugos)

Csobolyó Diána, Kupecz Lilla, Fábián Sándor Szabolcs, Jakab Ádám

Felkészítő tanár: Páka Krisztina