Bethlen Kupa Sakkverseny - az ország különböző pontjairól érkeztek versenyzők

Bethlen Kupa Sakkverseny - az ország különböző pontjairól érkeztek versenyzők
Összesen 275 gyerek vett részt, ami az eddigi rekord.

Idén március 8-án került megrendezésre a Bethlen Gábor Iskola által megszervezett Bethlen Kupa sakkverseny. Az ország különböző pontjairól, sőt még Romániából érkeztek a versenyzők. Az iskola aulája tele volt izgatott gyerekek százával. Összesen 275 gyerek vett részt, ami az eddigi rekord.

Tudomásunk szerint nincsen ennél nagyobb létszámú amatőr sakkverseny Magyarországon. Miután minden kupa a helyén volt, az iskola igazgatója és a fenntartó Hit Gyülekezete képviselője köszöntötte a gyerekeket. Az első forduló nem sokkal 10 óra után kezdődött. A versenyzők jó játékot kívántak egymásnak, majd belemerültek a játszmába. A verseny hét fordulóval került lebonyolításra. Az utolsó mérkőzés után minden gyerek izgatottan várta az eredményhirdetést, amire 17 órakor került sor. A díjkiosztás a legkisebbektől kezdve a legnagyobbakig haladt. Ebben az évben az összesített pontversenyt, a Bethlen Kupát a szatmárnémeti csapat nyerte.

(Gáll Hanna Gréta 8. osztályos tanuló beszámolója.)