Berettyóújfaluban a birkózók - Jól szerepeltek a Nyírsport SE versenyzői

Berettyóújfaluban a birkózók - Jól szerepeltek a Nyírsport SE versenyzői

A tavaszi évad utolsó megmérettetésén voltak túl megyénk birkózói, Nyírsport  SE utánpótlás versenyzői. Berettyóújfaluban rendezték a XXVIII. Kistérségi Birkózó Gálát, ahová a Nyírsport SE birkózói is meghívást kaptak. A fiatal sportolók várakozáson felül teljesítettek: a Pocsai István edző által nevezett versenyzők mindegyike éremmel tért haza. A legnehezebb dolga talán Maros Hannának volt, aki a - Diák II korosztályban - fiuk között küzdött, ám mégis sikerült, a 3.helyet megszereznie. A verseny talán legérdekesebb momentuma. hogy a Serdülő 69 Kg-ban Nyírsport SE házi döntő alakult ki, hiszen a döntőt a hazai egyesület két birkózója vívta: Jeles Antal és Csabai Marcell, amit végül Jeles Antal tussal nyert . A Gála meglepetése a hét éves Kiss Lantos volt, aki - négy éves "birkózó múlttal" a háta mögött - sorra utasította maga mögé az ellenfeleit, és végül a dobogó legfelső fokára állhatott.

Nyírsport SE eredmények:
Gyermek II
32 Kg Kiss Lantos I.hely.
Diák II
26 Kg Maros Hanna  3.hely
35 Kg Maros István  1.hely
42 Kg Kiss Korvin  2.hely
69 Kg Pécsi Kevin 3.hely
Diák I
Vágner Patrik 3.hely
Serdülő
69 Kg Jeles Antal 1.hely 
           Csabai Marcell 2.hely