„Bem József és Szent Hedvig kulturális öröksége” nyomában a Bemesek
Bem József síremléke előtt Tarnówban

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola 14 tanulója és 4 tanára 2022. június 1-3. között a Waclaw Felczak Alapítvány Sasfiókák pályázatának keretében 3 napos tanulmányúton vett részt Lengyelországban.

Útjuk során jártak a Rzeszówi 21.sz. iskolában, a testvér iskolájukban.

A Rzeszówi 21. sz. Általános Iskola előtt

Megkoszorúzták Tarnowban Bem József, Krakkóban Szent Hedvig sírját, meglátogatták az Auschwitz-Birkenau Emlékhely és Múzeumot.

Aushwitz-Birkenau Emlékhely és Múzeumban

A lengyel gyerekek kíséretében, szikrázó napsütésben ismerkedtek Rzeszów gyönyörű belvárosával és lelkesen fedezték fel a város alatt húzódó megújított, interaktív elemekkel bővített „pincerendszert".

Krakkói sétájuk a zsidó negyedben kezdődött. Meglátogatták a Királyi palotát, a Wawelt; bejárták a Katedrális nevezetes királysírjait, a híres Krakkói Jagelló Egyetemet és természetesen a Posztócsarnokot.

Krakkóban a Wawel előtt

Közben tanultak lengyel népdalt, kipróbálták a lengyel nemzeti táncot a polonézt, megkóstolták a krakkói perecet és próbálkoztak a lengyel szavak kiejtésével is!

Rengeteg élménnyel gazdagodtak útjuk során!