Bekerült a Megyei Értéktárba a Nyíregyházi Törvényszék Bocskai utcai főépülete

A Nyíregyházi Törvényszék Bocskai utcai főépülete is bekerült a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Értéktárba.

Erről is szóltak a Törvényszék hétfői sajtótájékoztatóján, ahol a Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszék mesterképzési szakának hallgatói kiállítás keretében mutatták be a Törvényszék Toldi utca 1. szám alatti épület fejlesztésével kapcsolatosan készült terveiket.

A Nyíregyházi Törvényszék elnöke, Dr. Nyakó Zsuzsanna kiemelte, a tervek elkészültek, szeretnék fejleszteni, megújítani az épületet.

2017 decemberében kötöttünk együttműködési megállapodást az Egyetemmel, illetve az Építészmérnöki Karral arra, hogy a hallgatók egyetemi tanulmányai keretében megismerkednek a bíróság működésével, megnézik a Toldi utcai épületet és azt, hogy milyen adottságai vannak. Ezután egy gyakorlati munka keretében elgondolják, hogyan lehetne itt ügyfélcentrumot működtetni, milyen lehetne az épületnek a bejárata.