Befejeződtek az alapozási munkálatok a Városi Stadionban

"Új stadionnal gazdagodik Nyíregyháza és a város labdarúgása: a beruházást az alapkő letétele óta külön figyelemmel követi lapunk. Legutóbb az előkészítő munkákról számoltunk be: a már az építésekor elavult technológiával elkészült lelátókat elbontották, és előkészültek az építkezésre.

A Beruházási Ügynökség feladatait ellátó BMSK Zrt. beruházásában az Épkar Zrt. és Nyír-Wetland Generál Zrt. egy mintegy 12200 négyzetméteres, 8150 férőhelyes fedett lelátóval, vasbeton pillérvázas felszerkezettel építi a futballstadiont: a tetőszerkezetet összesen 58 darab előregyártott pillér fogja alátámasztani és ehhez 316 tőcsarvart már el is helyeztek. A meccseket egy 10160 négyzetméteres központi pályán játszhatják majd.  

A cölöpözéssel együtt a munkafolyamat során 

480 tonna betonacélt,
3450 köbméter betont,
160 darab fejtömböt,
illetve több mint 1 kilométernyi: egész pontosan 1668 méternyi talpgerendát is beépítettek." - írja a magyarepitok.hu 

További részletek és fotók az alábbi linkre kattintva láthatók: https://magyarepitok.hu/mi-epul/2022/05/megalapoztak-nyiregyhaza-uj-multifunkcios-stadionjat?fbclid=IwAR1VaWlljw8HJizhP_IoJZrvu1u0srSHJdcIzj8JWPXwzbXB3agH7kQNiJQ