Barokk est a Kodályban

– A fúvósok a legnehezebb hangszerek közé tartoznak, hiszen a szánkkal kell megtanulnunk intonálni. Ahhoz, hogy eljuthassunk egy félprofi szintre, legalább tíz év gyakorlásra van szükség. És, hogy mi kell a kitartáshoz? A hangszer abszolút imádata – mesélte Varga Gábor, aki 13 évesen kezdett el foglalkozni a zenéléssel, akkor még negyedik trombitásként.

 

IGAZI KURIÓZUM LESZ A BAROKK EST

 

A Szieszta műsorvezetői arról faggatták a vendégeket, mit is jelent a rangsorolás a trombitásoknál. – Ez egy tudásrangsor, a rézfúvós hangszerek királya a trombita, így elsőként most Gábor a királyunk – válaszolta nevetve Suszter Csaba, majd hozzátette – a barokk estünk igazán komplex és különleges lesz. Bakó Levente hozta össze az anyagot, ő fog majd vezényelni is, és számos közreműködőnk lesz. Velünk áll egy színpadon a Cantemus, Simon Barbara orgonaművész, és Cserna Ildikó, aki országunk egyik leghíresebb szoprán énekesnője. Valódi kuriózum lesz, ahogy az orgona, az énekkar, a szólóénekes és a fúvószenekar együtt és felváltva is színpadra állnak és előadják többek között G. F. Händel és J. S. Bach műveit – mondta az együttes vezetője a Kodály Zoltán Általános Iskolában április 9-én 18 órától kezdődő tavaszi hangversenyről.

Farkas Fanni