Bajnokhoz méltón - Fazekas Dennis volt a leggyorsabb magyar Szlovéniában

Lendván rendezték a szlovén-magyar salakmotoros bajnokság 1. fordulóját. 13 motoros állt rajthoz, a legjobb hazaiak mellett öt magyar, két argentin, és egy-egy bolgár valamint ausztrál versenyző nevezett. Ott volt a mezőnyben a bajnoki címvédő, a Nagyhalász Speedway Ring erőssége, Fazekas Dennis is. A magyar motoros remekül húzta a gázt, 11 pontot szerzett az alapverseny során, és ezzel harcolhatott a döntőbe kerülésért, ahol a szlovén Ivacic és Skorja biztosította a helyét. Nos, a különfutam során Grmek nyert Fazekas Dennis előtt, ők ketten jutottak még a fináléba. A döntőben aztán jött a meglepetés, az addig verhetetlennek tűnő Ivacic és Skorja is kikapott Grmektől, míg Fazekas a negyedik helyen ért célba, ezzel a legjobb magyar lett.

 

A magyar bajnokság állása:  1. Fazekas Dennis (Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület) 20 pont, 2. Kovács Roland (SpeedWolf Debrecen) 18, 3. Magosi Norbert (SpeedWolf Debrecen) 16, 4. Bárány Márk (Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület) 14, 5. Füzesi Richárd (Arena Moto Hungary) 12.