A második tavaszi fordulót rendezték a labdarúgó NB-III-ban. A Nyíregyháza Spartacus az Újpest II-t fogadta.

Nyíregyháza Spartacus - Újpest II 2-0 (1-0)

Városi Stadion 1300 néző
Jv: Szilágyi Sándor ( Márkus, Ambrus)
Nyíregyháza: Ovszijenko - Szalai, Rubus, Törtei, Farkas - Ramos, Zofcák, Rezes (Pálinkás 84.p), Abdouraman (Harsányi a szünetben) - Pölöskey (Szokol 67.p), Szécsi
vezetőedző: Mátyus János
Újpest II : Banai - Bauer (Bogdán 69.p), Kecskés, Pávkovics, Molnár, Gere, Nyilas, Cseke, Balázs, Lázok, Perovic
vezetőedző: Víg Péter

További képekért kattintson a fotóra!

Az első hazai lehetőség a 2. percben egy szöglet után adódott, de mindenki előtt elcsúszott a labda. Majd Abdouraman szerzett labdát, Pölöskeyhez passzolt, de ígéretes helyzetből elmaradt a lövés, tisztáztak a védők. A 10. percben szép jelenet, Szécsi szerzett labdát, majd távolról lőtt, de Banai bravúrral védett. Ismét Szécsi, ezúttal közelről lőtt, ezt is fogta az újpesti kapus. A 18. percben 21 méterről végezhetett el szabadrúgást a Szpari, de a sorfalról kipattant Törtei lövése. Végig a Nyíregyháza támadott az első húsz percben, és több lehetősége is volt. A 23. percben Perovic ért bele veszélyesen egy beadásba, de Ovszijenko védett. A másik oldalon Farkas beadása után Szécsi fejelt fölé. A 34. percben megszületett a vezető gól, Farkas Márk beadása után Szécsi Márk vette mellre a labdát, majd a kapuba bombázott, 1-0 ! A gól után is a Spartacus maradt támadásban, de az első félidőben több találat nem esett, így vezetett a Nyíregyháza. A második játékrész Szpari szabadrúgással indult, de Rezes labdája kipattant a sorfalról. A szöglet után Törtei beadását a léc alól tolta ki a kapus. A játékrész eleje mezőnyjátékot hozott, a kapuk ritkábban forogtak veszélyben. Kontráiban bízott a hazai gárda, Pölöskey és Harsányi kapott labdákat elől, de nem sikerült helyzetet kialakítani. A 72. percben Perovic ment el szélen, nagy erővel lőtt, Ovszijenko hárított. Több volt a hiba a csapatok játékában, de a védelmek stabilak voltak, a Szpari pedig őrizte előnyét. A 85. percben aztán gólt lőtt a Szpari. Egy szabadrúgás után ide-oda pattogott a labda, majd az éppen csereként pályára lépő Pálinkás Gergő a kapuba passzolt, 2-0. A 91. percben Pálinkás ismét gólt szerzett, de les miatt nem adta meg a játékvezető. Maradt a 2-0, a Nyíregyháza második tavaszi meccsét is megnyerte.

(Fotó: Szarka Lajos)