Az MSZP az oktatásról tartott sajtótájékoztatót

Az oktatás és az önkormányzatok helyzetéről tartott sajtótájékoztatót csütörtökön az MSZP nyíregyházi szervezete, melyen dr. Hiller István, a párt országgyűlési képviselője, és országos választmányának elnöke hangsúlyozta: tíz évvel ezelőtt került át az államhoz az önkormányzatoktól az iskolák fenntartása, szerinte ez idő alatt az oktatás színvonala visszaesett.

Az MSZP támogatja a pedagógus szakszervezeteket, úgy vélik, a béremelésre tett követeléseik jogosak, azonban az oktatás színvonalának emeléséhez ennyi nem elég. Ők azt szeretnénk, ha az önkormányzatok visszakaphatnák az iskolák fenntartását, melyről a települések önkormányzati testületei határozhatnának, az új rendszerben az állam besegítene az önkormányzatoknak a visszakapott iskolák fenntartásában.