Az MSZP a Jobbik mellé állt Nyíregyházán rendészeti kérdésben

Az MSZP a Jobbik mellé állt Nyíregyházán rendészeti kérdésben
Jeszenszki András választókerületi elnök tartott sajtótájékoztatót

A tisztes rendőri fizetéseket és a minimálisan elégséges létszámú állományt sem tudják biztosítani az MSZP szerint.

Jeszenszki András választókerületi elnök szerdai sajtótájékoztatóján internetes forrásokra hivatkozva azt mondta, egyre többen szerelnek le, és a helyzetet helyettesítésekkel igyekeznek megoldani. Jeszenszki fontosnak tartja a közbiztonságot Nyíregyházán is, melyhez szerinte szükség van a rendőrség, a polgárőrség, a közterület-felügyelet soraiban dolgozók érdekeinek védelmére. Aranyos Gábor választókerületi elnök hozzátette, jóval magasabb szintre emelnék a jelenlétet. Ők, csakúgy, mint a Jobbik, önkormányzati rendészetben gondolkodnak. Ez megfogalmazása szerint a közterület-felügyelettől és a polgárőrségtől magasabb, de a rendőrségtől hierarchiában egyel lejjebb lévő szint, mely megoldhatja a problémákat, így a Jobbik mellé állnak.

Aranyos Gábor, az MSZP választókerületi elnöke elmondta:

Ezért néhány kiegészítéssel, melyeket a szakbizottságban meg fogunk tenni előre, támogatjuk Lengyel Máté előterjesztését, amit tegnap ismertetett sajtótájékoztatóján, arra vonatkozóan, hogy önkormányzati rendészet jöjjön létre.