Az LMP-s területi elnökségi tag modern kisvasútban gondolkodik

Az LMP-s területi elnökségi tag modern kisvasútban gondolkodik

Dr. Szoboszlay György Csaba, a párt megyei elnökségi tagja hozzátette, Nyíregyháza helyi tömegközlekedése a nyári és hétvégi időszakban egy kisváros színvonalára esik vissza, s a jelenlegi buszjáratokat kritizálva szerinte nem ördögtől való lenne Sóstót vasúttal összekapcsolni, hogy a többszázezer látogató, turista kijuthasson az állatparkba, a fürdőbe. Szoboszlay a kisvasútra, mint gyors, kényelmes, villamosított, vagy hidrogén alapú modern elővárosi vasútra gondol. Az esetleges anyagi hátteret firtató újságírói kérdésre válaszolva azt mondta, Nyíregyháza szerencsére nem szűkölködött az elmúlt időszakban fejlesztési forrásokban, szerinte a számtalan beruházás között erre is lehetne költeni.

Dr. Szoboszlay György Csaba, az LMP területi szervezetének elnökségi tagja elmondta:

A gazdaságossági vizsgálatot nyilván szakembereknek illetve a városvezetésnek kell elvégezni. De úgy gondolom, hogy Európa számos városában, kisrégiójában van példa arra, hogy hatékonyan lehet valóban ilyen kisvasutakat üzemeltetni, akár tisztán csak turisztikai céllal, akár valamilyen konkrét gazdasági cél szolgálatába állítva ezeket a létesítményeket.