Az első bajnoki az új esztendőben - az Oroszlányt fogadták a kosarasok

Az első bajnoki az új esztendőben - az Oroszlányt fogadták a kosarasok

 Michael Harmon személyében új amerikai légióssal kezdett a Nyíregyháza Blue Sharks az Oroszlány elleni bajnokin. A 181 cm magas játékos a legutóbbi idényében nagyon hatékony volt távolról, így a cápák szakvezetése abban bízott, segítségével legyőzi a riválist a Nyíregyháza. Az első negyed nem is alakult rosszul, vezettek a mieink, a nagyszünetre viszont fordítottak a vendégek. Végig szoros volt az állás, egyik együttes sem tudott meglépni. 55-61-nél ugyan az Oroszlány állt jobban, pár perccel később viszont 75-68-as hazai vezetést mutatott már az eredményjelző. Az előnyt azonban nem sikerült megtartani, sőt 77-77 után kilenc pontot szerzett zsinórban az OSE, és ez el is döntötte a meccset. Bár az utolsó másodpercekre felzárkózott a Blue Sharks, az Oroszlány nyerte az első 2019-es találkozót.

 

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE-Lions 85-89 ( 25-20, 21-27, 22-19, 17-23)

Nyíregyháza: Harmon 7, Fazekas 12, Bazsó 19, Bus 19, Tóth 18 

Csere: Oláh 8, Sitku, Czinger 2

vezetőedző: Siska János

Dankó László