Augusztusban országúti kerékpárosok ifjúsági világkupa-viadala, nyíregyházi központtal

Augusztusban országúti kerékpárosok ifjúsági világkupa-viadala, nyíregyházi központtal
Fotó: archív

Mint arról már korábban is beszámoltunk, a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség a koronavírus-járvány miatt átdolgozta idei versenynaptárát, amelyben augusztus 29-től szeptember 2-ig szerepel a Tour de Hongrie. A nemzetközi elitmezőny Nyíregyházát is érinti majd, azonban nem csak ekkor érkeznek versenyzők a szabolcsi megyeszékhelyre: Augusztus 26. és 28. között háromnapos magyarországi ifjúsági világkupa-viadalt rendeznek, nyíregyházi központtal.

A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye kiemeli: országúti kerékpáros világverseny ezt megelőzően 1928-ban volt Magyarországon, amikor világbajnokságot rendeztek. Ezúttal Visegrad 4 Juniors néven három mezőnyversenyből és egy egyéni időfutamból álló vk-állomásra kerül sor a Visegrád 4 Kerékpárverseny hazai viadalait is szervező Mozgás Egészség Rekreációs Sportegyesület (MER SE) rendezésében. A Nations Cup' futamain nemzeti válogatottak vesznek részt és olyan neves versenyek junior verzióját foglalják magukba, mint az utánpótlás Párizs-Roubaix, vagy a Gent-Wevelgem. A viadal központja Nyíregyháza lesz - áll a közleményben.