Átadják a Semmelweis-napi elismeréseket a Vármegyeházán

Jún 23, 2026

A magyar egészségügy legnagyobb ünnepéhez kapcsolódva június 26-án rendezi meg hagyományos Semmelweis-napi ünnepségét a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház. A rendezvényen több mint harminc egészségügyi szakember munkáját ismerik el, emellett adjunktusi és főorvosi kinevezéseket is átadnak.

A Semmelweis-napi ünnepséget 2026. június 26-án, pénteken 13 órától tartják a Vármegyeháza Bessenyei Nagytermében. A program köszöntőkkel kezdődik, majd ünnepi beszédet mond dr. Pollák Csaba orvosigazgató-helyettes. Az ünnepi műsorban az AcapellArt, a Marianet Duo és a 3 Tenor közreműködik, ezt követi a kitüntetések átadása.

Huszonnyolc munkatárs vehet át Semmelweis-napi elismerést

Az idei ünnepségen az alábbi dolgozók részesülnek kitüntetésben:

  • Dr. Albert László
  • Ádám-Tóth Otília
  • Dr. Baráth Júlia
  • Chu Thi Khiem
  • Dankó-Marjay Márta
  • Dr. Dóbus György
  • Dr. Gere Ildikó
  • Dr. Guthy Ildikó
  • Hartman Róbert
  • Dr. Joó Katalin
  • Dr. Juhász Csaba
  • Kántor Tibor
  • Dr. Kerényi Ildikó
  • Kozma Róbertné
  • Mónus Gábor
  • Moravcsikné dr. Kornyik Ágota
  • Mudri-Kozák Edit
  • Nagy Attila Tamás
  • Oláhné Nagy Tímea
  • Paragh Lászlóné
  • Pogácsásné Préda Enikő
  • Dr. Rácz Ágnes
  • Radvánszki Györgyné
  • Szabóné Kocsordi Krisztina
  • Dr. Szöllősi Ferenc Lajos
  • Tóth Csaba Zoltánné
  • Tóth János
  • Dr. Varannai Lajos
  • Dr. Varjú Lóránt
  • Dr. Vincze Katalin

Új adjunktusokat is kineveznek

Az ünnepségen adjunktusi kinevezést vehet át:

  • Dr. Báló András
  • Dr. Juhász Tünde
  • Dr. Kun Edina
  • Dr. Molnár Márta
  • Dr. Pálfy Tímea
  • Dr. Paranici Levente Attila
  • Dr. Pénzes Réka
  • Dr. Székely Mariann

Nyolc szakember kap főorvosi kinevezést

Főorvosi kinevezésben részesül:

  • Dr. Babos Gabriella
  • Dr. Bétóri Edina
  • Dr. Bugarin-Horváth Balázs
  • Dr. Ember Sándor
  • Dr. Győrfi Anita
  • Dr. Ivancsó Béla
  • Dr. Ligetfalvi Róbert
  • Dr. Prosenzki Melinda
  • Dr. Szántó Ildikó

A Semmelweis-nap minden évben alkalmat ad arra, hogy az egészségügyben dolgozók áldozatos munkáját elismerjék, és köszönetet mondjanak azoknak a szakembereknek, akik nap mint nap a betegek gyógyulásáért dolgoznak.

A beszámolót a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház juttatta el szerkesztőségünkhöz.

Előző hír
Ismét kosarasokkal telt meg a Kossuth tér
Következő hír
Hamarosan indul a nyári diákmunka-program Nyíregyházán

Kapcsolódó híreink