Átadják a Semmelweis-napi elismeréseket a Vármegyeházán
A magyar egészségügy legnagyobb ünnepéhez kapcsolódva június 26-án rendezi meg hagyományos Semmelweis-napi ünnepségét a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház. A rendezvényen több mint harminc egészségügyi szakember munkáját ismerik el, emellett adjunktusi és főorvosi kinevezéseket is átadnak.
A Semmelweis-napi ünnepséget 2026. június 26-án, pénteken 13 órától tartják a Vármegyeháza Bessenyei Nagytermében. A program köszöntőkkel kezdődik, majd ünnepi beszédet mond dr. Pollák Csaba orvosigazgató-helyettes. Az ünnepi műsorban az AcapellArt, a Marianet Duo és a 3 Tenor közreműködik, ezt követi a kitüntetések átadása.
Huszonnyolc munkatárs vehet át Semmelweis-napi elismerést
Az idei ünnepségen az alábbi dolgozók részesülnek kitüntetésben:
- Dr. Albert László
- Ádám-Tóth Otília
- Dr. Baráth Júlia
- Chu Thi Khiem
- Dankó-Marjay Márta
- Dr. Dóbus György
- Dr. Gere Ildikó
- Dr. Guthy Ildikó
- Hartman Róbert
- Dr. Joó Katalin
- Dr. Juhász Csaba
- Kántor Tibor
- Dr. Kerényi Ildikó
- Kozma Róbertné
- Mónus Gábor
- Moravcsikné dr. Kornyik Ágota
- Mudri-Kozák Edit
- Nagy Attila Tamás
- Oláhné Nagy Tímea
- Paragh Lászlóné
- Pogácsásné Préda Enikő
- Dr. Rácz Ágnes
- Radvánszki Györgyné
- Szabóné Kocsordi Krisztina
- Dr. Szöllősi Ferenc Lajos
- Tóth Csaba Zoltánné
- Tóth János
- Dr. Varannai Lajos
- Dr. Varjú Lóránt
- Dr. Vincze Katalin
Új adjunktusokat is kineveznek
Az ünnepségen adjunktusi kinevezést vehet át:
- Dr. Báló András
- Dr. Juhász Tünde
- Dr. Kun Edina
- Dr. Molnár Márta
- Dr. Pálfy Tímea
- Dr. Paranici Levente Attila
- Dr. Pénzes Réka
- Dr. Székely Mariann
Nyolc szakember kap főorvosi kinevezést
Főorvosi kinevezésben részesül:
- Dr. Babos Gabriella
- Dr. Bétóri Edina
- Dr. Bugarin-Horváth Balázs
- Dr. Ember Sándor
- Dr. Győrfi Anita
- Dr. Ivancsó Béla
- Dr. Ligetfalvi Róbert
- Dr. Prosenzki Melinda
- Dr. Szántó Ildikó
A Semmelweis-nap minden évben alkalmat ad arra, hogy az egészségügyben dolgozók áldozatos munkáját elismerjék, és köszönetet mondjanak azoknak a szakembereknek, akik nap mint nap a betegek gyógyulásáért dolgoznak.
A beszámolót a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház juttatta el szerkesztőségünkhöz.


