Aranyak – jól szerepeltek az atléták az OB-n

Aranyak – jól szerepeltek az atléták az OB-n
Sikeresen szerepeltek a nyíregyházi atléták a fedettpályás bajnokságon.

Helebrandt Máté számára egy nagy sorozat kezdődött a fedettpályás bajnoksággal. Idén hét rangos nemzetközi verseny vár majd a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglójára 20 km-en, így a mostani 5 km sprintszám volt a számára. 19:26.24-es idővel ért célba, és magabiztosan nyerte a versenyt. A magasugró Bakosi Péter számára a tét az volt, a bajnoki cím mellett sikerül-e teljesítenie a 224 cm-es EB kiküldetési szintet is. A 220 cm-en átjutott, ezzel idei legjobbját érte el, de a 224 nem sikerült, így kérdéses, indulhat-e majd Prágában. Hármasugrásban Pál Robin repült a legmesszebbre, 15.56-os eredménnyel lett bajnok, a hölgyeknél pedig Guba Liliána 400 méteren végzett az élen. A női 4x400 méteres váltó ezüstérmes lett a Fábry Anna, Palásti Luca, Osváth Krisztina, Guba Liliána összeállításban. A téli dobóbajnokságon a férfiaknál diszkoszvetésben két érem is jutott a nyíregyháziaknak. Káplár János második, Szikszai Róbert harmadik lett. A hölgyeknél Kerekes Dóra állhatott dobogóra diszkoszvetésben, neki is ezüst került a nyakába. 

Dankó L.