Ápolói szakképzés – Negyvenen szereztek képestést a sikeres záróvizsgák után

Szep 4, 2018

A két éves projekt végén, a sikeres záróvizsgák után 26-an ápoló, 14-en pedig csecsemő- és gyermekápoló képesítést szereztek. Az OKJ-s szakmát adó felnőttképzés az élethosszig tartó tanulás filozófiájának jegyében zajlott és így a dolgozóknak úgynevezett ráépített szakképesítések megszerzésére is lehetőségük lesz.


A Felzárkóztató egészségügyi ápolói szakképzési programok című projekt keretében a Jósa András Oktatókórházban 40 dolgozó tett sikeres ápoló, illetve csecsemő- és gyermekápoló vizsgát. Az ünnepélyes diplomaosztón többek között a főigazgató is gratulált a végzett hallgatóknak.

Örömteli pillanat előtt állunk itt az intézményünkben, ugyanis egy ápolói képzés fejeződik be diploma osztással ez egy két éves program volt, Állami Egészségügyi Ellátó Központ volt a kedvezményezettje ennek a programnak. Országosan ez egy 2 milliárdos összegű, közel 2 milliárdos összegű projekt volt, ugye intézményenként lett leosztva a jelentkezők számának megfelelően. Ez egy két részből álló képzés volt, először egy alap ápolói képzést, OKJ-s képzést, aztán ráépített magasabb szintű ápolói, illetve csecsemő- és gyermekgyógyászati ápolói diplomát kapnak a most végzett hallgatók mintegy 26 ápoló és 14 csecsemő- és gyermekápoló.

– mondta el Dr. Adorján Gusztáv.

További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Szarka Lajos

2017 áprilisában először gyakorló ápoló, illetve gyakorló csecsemő- és gyermekápoló bizonyítványt szereztek. A program az intézményben valamennyi dolgozónak lehetőséget adott, hogy tudásukat, szakmai ismereteiket bővítsék és fejlesszék.

További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Szarka Lajos

Dr. Djogniné Gresó Judit gyermek szakápolóként dolgozik, ő elmondta, hogy miért tartja fontosnak ezt a képzést:

A képzés egy gyermek szakápolói megszerzése az ami miatt a mai napon a diplomát átvesszük. Ez egy 55-ös kóddal ellátott legmagasabb szintű végzettség, ez egy újfajta koordinációban először egy segédápolói és utána pedig a gyermek szakápolóinak a megszerzése volt a cél. Ez azért volt nagyon jó ez a képzés, ez a kétéves képzés, mert egy szerteágazó, illetve teljesen az alapoktól újból a modern gyógyászat, illetve az új fajta technikák megismerésére adott lehetőséget és ezért örülök, hogy ezen a képzésen részt vettem.

Az utóbbi években az ápoló vagy éppen a csecsemő-és gyermek ápoló hiányszakmának számít. A kormány tavaly 53 százalékkal több lépcsőben emelte a dolgozók bérét. Az egészségügyi szakdolgozók béremelése várhatóan jövőre is folytatódik.

 

Horváth Kíra

Előző hír
Díjátadóval startolt el a honismereti mozgalom legnagyobb találkozója Nyíregyházán
Következő hír
Közösségi Napok kedden és szerdán

Kapcsolódó híreink