Alvázban csempészték a cigit

Alvázban csempészték a cigit

A NAV pénzügyőrei Sonkád településen ellenőriztek egy ukrán rendszámú gépkocsit, valamint annak szintén ukrán sofőrjét. A jármű oldalsó tolóajtajának küszöbén gyanús nyomokat láttak, ezért azt tüzetesebben megvizsgálták. A vizsgálatkor egy gyárilag kialakított helyet találtak, melyben cigaretta volt elrejtve. A járművet és sofőrjét a pénzügyőrök beszállították a tiszabecsi határátkelőhelyre, ahol a gépjárművet alaposabban átvizsgálták. A csempészetre átalakított jármű üreges padlólemeze összesen 7162 doboz, magyar adójegy nélküli cigarettát rejtett.

A pénzügyőrök az elkövető ellen jövedéki eljárást indítottak, a mintegy 6 millió forint értékű adózatlan cigarettát és a gépjárművet lefoglalták, továbbá költségvetési csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.