Állami kitüntetésben részesült Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza város polgármestere

Állami kitüntetésben részesült Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza város polgármestere
Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere

Az állami ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából Áder János Magyarország köztársasági elnöke Nyíregyháza város fejlesztése érdekében végzett példaértékű településvezetői munkája elismeréséül a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje Polgári Tagozatát adományozta Dr. Kovács Ferenc úrnak, Nyíregyháza polgármesterének.

Az állami kitüntetést augusztus 16-án vette át a Belügyminisztérium központi épületében megrendezett ünnepségen.

Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere elmondta:

Nagy örömmel vettem át ezt a kitüntetést, mert a város fejlesztéséért adományozta a köztársasági elnök a miniszterelnök felterjesztésére. Ezt a munkát én nem egyedül végeztem, hanem nagyon sok nyíregyházival együtt. Így ez az elismerés minden nyíregyházinak szól, és ez arra sarkall nyilván, hogy ezt a munkát folytatni kell. Remélem, hogy a nyíregyháziak is így érzik, sok minden történt, különösen az elmúlt hat évre gondolok, hiszen az első három évben a pénzügyi csődből másztunk ki, és az nem volt kézzelfogható. Azt gondolom, 2013-tól egy olyan fejlődési pályán van a városunk, ami remélem nagyon sokáig fog még tartani. Ez minden elemében a nyíregyháziakat és a jövőt szolgálja.