Alkotó idősek címmel pályázatot írt ki Nyíregyháza nyugdíjasainak az Idősügyi Tanács
Fotó: Illusztráció

Alkotó idősek címmel Nyíregyháza Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa pályázatot ír ki a Nyíregyháza városban élő azon nyugdíjas emberek számára, akik mindennapi teendőjük mellett alkotó tevékenységgel foglalkoznak. 

- Olyan munkákat várunk, amelyek a népi, kézi, képző- és iparművészet területéről származnak, alkotójuk nem tagja semmilyen hivatalos művészeti szervezetnek, tehát nem profi alkotók. Egy pályázó maximum 3 alkotással vehet részt a pályázaton, amelyet szakértő zsűri bírál el. A pályázatok benyújtási határidejét a későbbiekben tesszük közzé, csak úgy, mint a kiállítás megnyitását is a vírushelyzetre való tekintettel. Ebben a bizonytalan helyzetben mégis azért hirdetjük meg ezt a lehetőséget, hogy a bezártság időszakában készüljenek műveikkel nyugdíjas társaink. Lesz lehetőség műveik bemutatására – írta meg szerkesztőségünknek a város Idősügyi Tanácsa.