Alapszakasz győztes a Sunshine NYÍKSE
Fotó: Janics Attila

Az alapszakasz utolsó mérkőzését vívta a férfi kosárlabda NBII Keleti csoportjában a Sunshine NYÍKSE az örök rivális DEAC ellen.Mindkét csapat a legjobb összeállításában kezdett, de kicsit idegesen, hiszen az első két perc kosárcsendet hozott. Ezt Savic duplája törte meg. Sok hiba jellemezte az első negyed első felét, de a kemény védekezés meghozta eredményét, a vendégek pedig csak triplából voltak néha eredményesek. Ezeket azonban Savic látványos játékszervezéséből Gáspár és Asztalos kosarai ellensúlyozták, a negyed vége 24-14. 
Lendülettel kezdte a NYÍKSE a második etapot is, Asztalos szorgos palánk alatti kosarait csak néha tudta megválaszolni az ellenfélnél Vass. A félidő vége 48-29 lett. Fordulás után Zajácz és Gáspár is látványos kosarakat szerzett, 25 pont volt a hazaiak előnye. Az utolsó negyed kicsit visszafogottabban telt.  Jöttek a cserék, az előszőr NYÍKSE mezben pályára lépő Szilasi és a régen látott Bolden is megmutatta magát. A vendégek láthatóan elfáradtak, így a vége fölényes győzelem lett.  A mérkőzés két húzóembere Tóth és Asztalos volt. A NYÍKSE ezzel megnyerte az alapszakaszt.

SUNSHINE-NYÍKSE - DEAC II 78-51 (24-14; 24-15; 19-13; 11-9)

NYIKSE: Savic 3; Gáspár 13; Tóth 17/9; Földesi 4; Asztalos 14/3
Cserék: Bíró 4; Vida 8/6; Zajácz 10/6; Skorcov 5; Bolden -; Szilasi -

vezetőedző: Kovács Tibor