Alapszakasz első hely - Győzött a Diósgyőr ellen a Fatum Nyíregyháza
Fotó: Szarka Lajos

A női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén a Fatum Nyíregyháza a DVTK-t fogadta. A tét az volt, hogy nyírségi győzelem esetén az első helyről várhatja a rájátszást a csapat. Az első szett ennek megfelelően indult, és kisebb hullámvölgyeket leszámítva nyerte is a játszmát a Fatum. A második felvonás eleje viszont a diósgyőrieknek sikerült jobban, de 9-9-nél egyenlített a Nyíregyháza, és végül a remekül játszó Ortíz és Lacombe játékával hozta ezt a játékrészt is. A harmadik szettben Pintér blokkolt egymás után többször is, ez pedig alaposan elvette a borsodiak kedvét, így a Fatum Nyíregyháza hozta a kötelezőt, és 3-0-ra győzött. 

Fatum Nyíregyháza - DVTK 3-0 (18, 14, 16)

Nyíregyháza: Najdic, Vasileva, Ortíz, Pintér, Radosová, Vasileva

Csere:Tóth F., Tóth D. (liberók), Lászlop, Fuchs, Francesco, Klaric 

Németh Szabolcs vezetőedző: - A mai mérkőzésen belefértek a hibák melyeket elkövettünk, de ezeken feltétlenül javítanunk kell. Várhatóan a Diósgyőr ellen játszunk a rájátszás első körében is. 

Kapcsolódó galéria

Fatum - DVTK női röplabda 20210207