Alaposan megizzasztotta Federert Fucsovics Márton Dubaiban

Alaposan megizzasztotta Federert Fucsovics Márton Dubaiban

 Az első játszmában mindkét teniszező hozta az adogatásait. 5-5-nél elkezdett esni az eső Dubaiban, így szünetet rendelt el a mérkőzésvezető. A folytatásban is mindkét játékos hozta játékát, a rövidítésben pedig 6-4-re vezetett Marci, de négy pontot szerzett zsinórban Federer, és nyerte az első szettet.
A második játszmát Federer rögtön brékkel kezdte, majd adogatása után 2-0-ra vezetett, de Fucsovics Márton egyenlített, majd 4-3-nál neki volt bréklabdája, de nem sikerült élni a lehetőséggel. 4-4 és 40-40-nél aztán ismét eleredt az eső, állt a játék. A szünet nem jött jól a nyíregyházi teniszezőnek, a svájci majdnem húsz perc alatt nyerte a játékot. Federer szervái után meccslabdához jutott, és a másodikat értékesítve nyerte a találkozót.
Fucsovics Marci remekül játszott a világ egyik legjobbja ellen, mindkét játszmában volt esélye a szett megnyerésére, de végül Federer jutott tovább.

DUBAI DUTY FREE TENNIS, ATP-500-AS VERSENY, DUBAI (2 736 845 dollár, kemény pálya)
Férfi egyes
Negyeddöntő: Fucsovics Márton (magyar)–Roger Federer (svájci, 2.) jelenleg 6:7 (6–8), 4-6

Dankó László