A víz és a természet – Megnyílt Lakatos Tibor kiállítása

A víz és a természet – Megnyílt Lakatos Tibor kiállítása

Egy olasz tengerparti város és pasztellszínekben tündöklő virágcsokor. A víz és a természet. Ezek a legkedveltebb témái Lakatos Tibornak, akiről már az általános iskolában kiderült, hogy az átlagosnál jobb kézügyességgel rendelkezik. A festészettel mégis akkor kötött életre szóló barátságot, amikor első munkahelyén a SZAÉV-nél, festő tanműhely alakult, melynek vezetésére az ismert festőművészt Horváth Jánost kérték fel. A művész segítségével Lakatos Tibor megismerkedett a rézkarcok, a linómetszés és az akvarellek készítésével. Több kiállításon is megjelentek alkotásai, de akkor az is világossá vált a számára, hogy a kedvenc technikája az olajfestmények készítése lesz.

További képekért kattintson!

Lakatos Tibor először egy évvel ezelőtt a barátai unszolására adott ízelítőt festményeiből a Nyírpláza Galériájában. A kiállítás hírére Tasnádi Csaba, a Móricz Zsigmond Színház direktora is megkereste az amatőr festőművészt, így most a színház emeleti galériájában is megtekinthetőek Lakatos Tibor festményei.