A VB szint volt a cél

A VB szint volt a cél
Sóstón rendezték a szenior úszóverseny sorozat egyik állomását. Az 50 méteres medencében több kategóriában mérték össze erejüket a versenyzők, akik az ország különböző pontjairól érkeztek, de voltak úszók külföldről is.

10. alkalommal rendezték meg az Aquarius Nemzetközi Szenior Úszóversenyt Sóstón, amely egyben a 3. Dr. Varga István Emlékverseny volt. 140 úszó nevezett az ország különböző pontjairól, de érkeztek versenyzők külföldről is. Dr. Szokol Dianna hosszú idő után versenyezhetett ismét hazai környezetben, ami külön motiválta. Az úszó több számban is rajthoz állt, a viadalt pedig az elektromos időmérő berendezésnek köszönhetően a nemzetközi szövetség is elfogadta kvalifikációs versenynek. A nyíregyházi sportoló a közelmúltban edzőt váltott, és új módszerekkel készül. – Meglátjuk, hogy hogy sikerül, augusztusra, a kazanyi VB-re kellene csúcsformába kerülnöm. Szeretnék a világbajnokságon is jól szerepelni, ahol cél a dobogó – mondta dr. Szokol Dianna. A nyíregyházi versenyző több számban is győzött, és sikerült teljesítenie a VB szintet. Minden korosztályt külön értékeltek, így összesen 700 érem került kiosztásra.

D. L.