A tervek szerint idén tulipánszüret is lesz A Kert-ben!

Nem kell áprilisban Hollandiába utazni annak, aki tulipánmezőben szeretne gyönyörködni, hiszen Nyíregyháza határában, Ferenctanyán 20.000 tő fog hamarosan bimbót bontani.

 

Tavaly „A Kert-ben” 4000 tő francia levendula várta két hétvégén át a szüretelni vágyókat. De a siker nem csak látogatói számban volt mérhető, hiszen a csodahelyek.hu oldalon indított verseny szavazatai alapján felkerült a legszebb hazai levendulamezők listájára is, sőt, meg is nyerte azt! A Kert mára már egy közösségi térként funkcionál, idén pedig nem csak levendulaszüretre várják az érdeklődőket, hanem áprilisban tulipánszüretre is.

 

Török-Bolek Tünde, „A kert” tulajdonosa elmondta, a szürettel kapcsolatban még korai lenne időpontot kitűzni, de várhatóan a húsvéti nyuszi hozza majd el. A tulipánok már szépen kibújtak, már csak sok napsütésre van szükség…

 

Folyamatosan frissülő információ: A Kert/Facebook

 

Amint virágba borul a tulipánmező, a helyszínről, friss képekkel jelentkezünk majd.