A tanárnő beleegyezése nélkül osztották meg fotóit a közösségi oldalon

A tanárnő beleegyezése nélkül osztották meg fotóit a közösségi oldalon
Illusztráció

A Nyíregyházi Járásbíróság 2019. május 16-án személyes adattal visszaélés vétsége miatt I. rendű P. J., míg bűnsegédként elkövetett személyes adattal visszaélés vétsége miatt II. rendű B. F. vádlottakat 1-1 év időtartamra próbára bocsátotta.

A tényállás szerint II. rendű vádlott 2019. február 28-án egy Szabolcs megyei szakközépiskolában tartott tanórán kölcsönkérte tanárnőjétől a mobiltelefonját azzal az indokkal, hogy egy játékot megnézzen rajta. A sértett átadta a telefonját diákjának, aki az ő belegyezése nélkül a telefon galériáját megnyitva megnézte a sértettről készült fürdőruhás, hiányos öltözetű, magánjellegű fotóit. II. rendű B. F. vádlott az általa megtekintett képeket megmutatta I. rendű P. J. vádlottnak, akinek segítségével a képeket I. rendű P. J. vádlott saját telefonjával lefotózta, majd azt több ismerősével a Facebook messengeren keresztül megosztotta, ezáltal jelentős érdeksérelmet okoztak a sértettnek azzal, hogy a fényképeit a hozzájárulása nélkül rögzítették és azt másoknak is továbbították.

Az ítélet jogerős.